Čet05252017

Last updateČet, 25 Svi 2017 9am

Revanš Lige prvaka: Koji kanali večeras prenose meč Juventus - Monaco

Trener fudbalera Monaca Leonardo Jardim rekao je da njegovu ekipu čeka težak posao protiv Juventusa, u revanšu polufinala Lige prvaka, ali da bi stvari mogle da se promjene ako u ranoj fazi utakmice njegov tim postigne gol. Fudbaleri Monaca igraju večeras od 20.45 u Torinu protiv Juventusa, revanš utakmicu polufinala Lige prvaka. U prvoj utakmici Juventus je pobijedio sa 2:0 golovima Gonzala Higuaina.

"Moramo da imamo mnogo samopouzdanja u utakmici protiv Juventusa, ali i pored toga, biće nam mnogo teško. Moramo da igramo fudbal kakav znamo. Ako postignemo gol rano, možda će se stvari promijeniti", rekao je Jardim.

Navijači i ekipa Monaca nadaju se da bi napadači Kylian Mbappé i Radamel Falcao mogli da budu bolji u revanšu nego u prvoj utakmici, u kojoj su propustili dobre prilike da savladaju golmana crno-bijelih Gianluigija Buffona.

Jardim je Mbappéa ostavio na klupi u subotu protiv Nancyja, a 18-godišnji napadač igrao je 10 minuta i bio je asistent kod trećeg gola u pobjedi od 3:0, dok je Falcao izašao 15 minuta prije kraja. Monaco je u subotu ostvario devetu uzastopnu pobjedu u prvenstvu, što je klupski rekord.

Monaco je postigao 149 golova u svim takmičenjima ove sezone, od kojih je Mbappé postigao 18 u posljednjih 20 utakmica.

Juventus će pokušati da se plasira u finale Lige prvaka drugi put u posljednje tri godine. Crno-bijeli u utakmicu ulaze nakon remija 1:1 sa gradskim rivalom Torinom. Trener Juventusa Massimiliano Allegri je odmorio nekolicinu prvotimaca u tom duelu, a bod ekipi donio je Higuain u nadoknadi vremena.

Higuain je izjednačio rekord Alessandra Del Pierra u sezoni 1997-1998 i Davida Trezegueta (2001-2002) od 32 gola u sezoni u svim takmičenjima. Njih trojica su treći na vječnoj klupskoj listi.

"Protiv Monaca ćemo morati da igramo bolje nego što smo igrali u derbiju. Moramo da prikažemo sjajnu igru, da idemo na pobjedu i da ni ne razmišljamo o remiju", rekao je odbrambeni fudbaler Juventusa Alex Sandro.

U ekipu Juventusa vratiće se Sami Kedira, koji je propustio prvu polufinalnu utakmicu zbog suspenzije. Juventus je u finalu Lige prvaka 2015. godine izgubio od Barcelone (1:3), a posljednju titulu prvaka Evrope osvojio je u sezoni 1996-1997, nakon što je pobjedio Ajax nakon penala.

Susret Juventus - Monaco možete pratiti na programu FTV, BHT1, Arena Sport 3 i Arena Sport 3 HR od 20:35 minuta.